Hertl удари Сан Хосе, Fleischmann спечели спечелилата премиера

Върнете се към победната вълна на Blackhawks, помогнаха подкрепления, бивш капитан на Уинипег Андрю Лад и опитен борец от Монреал Томас Флейшман (13:17, +/-: 0, 1 изстрел). Бившият се представи на крилото на елитна атака от Джонатан Тоуес, а чешкият представител влезе в третата формация.

След резултата 3: 2, премиерът завърши за двамата победители. Това се дължи най-вече на стрелците в лицето на ясния лидер на производителността на конкуренцията на Патрик Кано, посочена от Toews и Денис Расмусен. Маркус Йохансон и Евгений Кузнецов спечелиха за Вашингтон.В допълнение към Флейшман, защитникът също липсва от защитника Михал Розсивал (15:32, +2, 1 изстрел).

Денят след поражението 3: 4 в Колумб, Флорида друг дуел на открито, този път на Минесотен лед . В предизвикателната програма никой от тях не разполагаше с нито една от трите съботни срещи (Теди Пърсел след хода на Едмънтън, Джордж Хъдлър от Калгари и защитникът Якуб Киндл от Детройт). Чарли Койл постави преднина след шест минути. Скоро след това тя се сблъска с други усложнения, когато Ал Монтоя беше ранен и Роберто Луонго имаше втори кръг от уикенда. Ръководителят на екипа остана няколко пъти по Флорида и на 28 май.Аарон Екблад вкара 1: 1 в първото полувреме, но Ерик Хаула се провали в 51-та минута и върна Минесота на преднината, която Джейсън Поминвил бе осигурил във финалната клетка на гостите. Jaromir Jagr (15:56, -1, 1 изстрел), след като помогна срещу Blue Jackets, който се подобри до общо 1,847 точки и извади третия Gordie Howe (1850 точки), за разлика от само три записа, този път извън полето. Нападателят Томас Хертл беше първата звезда в мача между Ванкувър и Сан Хосе . 22-годишният Слави от Прага, в третия период, блесна с целта за разлика от мача, като цяло след 15-ия.в сезона и след като Яромир Ягър от Флорида (20 гола) е вторият най-добър чешки стрелец в състезанието.

Но първите кануци удариха в играта, играейки за втори пореден път без да наранят Радим Врбата. Даниел Седин успя да направи 2 – Но решаващата фаза на мача беше третата трета, в която гостуващите акули се съревноваваха с 14: 6 и серия от четири гола превърнаха развитието в своя полза. Джо Павелски отбеляза равенство с 1: 1 за 45 минути, а в 46:49 той отбеляза челния си вратар Райън Милър, за който се позовава Хертл (15:36, +2, 3 изстрела, 1 + 0), когато изстрелът на Джъстин Браун , На 55.той се възползва от силовата игра на Патрик Марло и затвори резултата на Браун в празната клетка. “Играхме добре за две трети, но този път много други отбори се включиха в последната част на играта. Това е разочарование, “каза защитникът на Canucks Лука Sbisa. Сан Хосе, за който освен Hertl празнува победата, дори Роман Полак (15:07, +/-: 0), е 72 точки трети в Тихоокеанския дивизия. Ванкувър, от друга страна, остава на 60 точки и е 66-точков отбор на Минесота от второ ниво в плейофите на Западната конференция. Статистиката включва и приятеля на Херт от Славия в неделя, Дмитрий Яшкин, чешки нападател с руски корени.Също така, 22-годишен Нападател, който наскоро бе призован обратно в първия Св. Louis от фермата в AHL, с една помощ в триумф 5: 2 в Каролина.

Той отбеляза седем точки без точки, в НХЛ изиграха 11 записа (3 + 8) от 52 мача. Яшкин (15:27, +1, 1 изстрел, 0 + 1) участва в 21-ата минута на постоянен изравнителен гол при 2: 2 от капитана на Дейвид Блус Дейвид Бекс. Резултатът стана в 32-та минута от Kyle Brodziak. Чарлз Джордан (14:07, -1) не игра за Каролина поради контузии на гърба до края на сезона, но победи Андрей Нестрашил.