Уелингтън зашемети ФК Сидни в A-League разстроен

Треньорът на Сидни Стив Корика обеща промени, докато вдига пропуски на концентрацията, като перфектно изпълненият план на Уелингтън ги отведе до победа в гост на 3-1 А-лига.

Феникс отбеляза три първото полувреме голове за 17 минути в събота на стадион Jubilee в Сидни, с нападател Рой Кришна, който вдига скоби, за да помогне на треньора на Уелингтън и бившия капитан на Сидни Марк Рудан да се наслади на запомняща се победа над стария си клуб Защитникът Майкъл Зуло изтегли гол в 89-ата минута, но Сидни претърпя последователни домакински загуби за първи път от април 2016 г.

Това беше първата победа на Уелингтън от началния кръг и първата над Сидни в седем мача , като взе само една точка в предишните си осем гостувания срещу всички желаещи.Защитата на Сидни бе уловена да гледа топката в кошмарно първо полувреме, докато серия от подавания и центрирания ги разрязаха. Кришна надбяга перфектна топка на Сарприт Сингх в 21-ата минута и изпревари Зуло и Джоп Ван дер Линден, преди да я прокара покрай вратаря на Сидни Андрю Редмейн. Той вкара отново седем минути по-късно, когато се сблъска с топка на Манди и се отърси от Zullo.David Squires на…Въздействието на Keisuke Honda в Melbourne Victory Прочетете повече

„Представянето през първото полувреме не беше достатъчно добър.Бяхме хванати твърде много пъти “, каза Корика, който предупреди своята страна за темпото и директния стил на Уелингтън. „Това е концентрация – първите две попадения бяха прости грешки.“

Централният защитник Стивън Тейлър завърши блиц от първото полувреме на Финикс, когато успя да влезе пред Ван дер Линден, за да се отправи към домакин с центриране на Либерато Какаче 38-ата минута. „Искахме да ги притиснем високо“, каза Рудан. „И двете цели на Рой бяха абсолютно еднакви и ние работихме върху тренировъчния терен, за да се опитаме да ги отворим по един и същи начин.“

Може би щеше да е различна история, ако нормално ефективните голове на Сидни, близки до Адам Ле Фондър не пропиля златна възможност в 14-ата минута. Льо Фондре бе извън целта от близко разстояние след хубаво центриране към близката греда на Пауло Ретре.Капитанът на Сидни Алекс Броск се приближи малко преди полувремето, когато изстрелът му бе хакнат ясен от Тейлър, а вратарят на Финикс Оливър Сайл беше извън неговата линия.

Корика направи промяна на полувремето, замени Ретре с шатри Сием де Йонг, Холандецът играе за първи път от пет кръга след контузия на подбедрицата. Де Йонг имаше удар, отблъснат от Sail в 57-ата минута, а Феникс оцеля след няколко схватки от наказателното поле и рецензии на VAR преди утешителния гол на Zullo. “Ще има някои промени през следващата седмица”, каза Корика, като де Йонг се бореше да започне дербито в събота срещу Западен Сидни, ако се дърпа добре.

Междувременно в Мелбърн победата осигури петата си победа от сезон с клинично поражение с 2: 0 от Аделаида Юнайтед.Докато нито един отбор не смути голмайстора през първото полувреме, Коста Барбарузс от Мелбърн проби в 62-ата минута, като Ола Тойвонен добави втория в 81-ата минута.