Зидан знаеше поражението, Реал изгуби дербито. Барселона се обърна у дома

Каталонският клуб държи масата пред спортиста осем точки. Третият Реал е загубил дванадесет точки и Виляреал, който е играл с Леванте с 3: 0, диша на гърба й. Мадридското дерби побеждава тринадесетия гол на Атлетико Антоан Гризман в сезона, завършвайки след 53 минути. Филипе Луис минава бърза контраатака Барселона удължи серията без поражение до 34 състезателни мача, изравнявайки рекорда на Реал Мадрид от сезона 1988/89. В лигата той спечели девет пъти поред с резултат 29: 6.

Севиляският мач започна за сегашния шампион. В 14-та минута Меси поклати ъглов удар на полюса, топката отскочи до Суарес и той удари бара.Миг по-късно той също отвори резултата за центъра на Trémoulinas от партизанка Vitolo, преди 31 минути, Messi вкара шестия директен удар в този сезон, който не успя да спечели друг играч в испанската лига. Малко след края на домакините домакините се обърнаха назад, след бърза комбинация в наказателното поле на Севиля, за първи път в тазгодишното издание на „Ла Пике“ играеше Пике Виляреал, който победи четвъртък във втория кръг на Европейската лига Неапол, побеждавайки Леванте 3 : 0 и вкара 13-тия домакински мач в 13-тия домакински мач и запази мрежата за седми пореден път на своя стадион.

Домакините вкараха всички голове след контраатаките. Резултатът се отваря на 12.минута атакуващият Баптистао, който след прохода на Брунов в защитата на вратата надмина вратаря Марина. Другите два чипа имаха доверието на Адриан, който за първи път помогна на Кастилея за първата му намеса за Виляреал и малко след смяната на страни той се приспособи към финала. 3: 0.

Ако Виляреал запази сегашната си форма, това би могло да застраши постоянното господство на изпитанията в Барселона, Атлетико и Реал. Това беше Валенсия миналия сезон в сезона 2011/12, когато той завърши трети.

Новак Лас Палмас спечели Eibaru 1: 0 и вкара първата победа на открито. Играта бе решена от Педро Бигас през първото полувреме. Лас Палмас спечели шести, но остава на осемнадесетото отстъпление.