Джеймс Форест от Селтик потъва Хамилтън, докато Рейнджърс се връща към печелившите пътища

Мохамед Елюнуси постави единствения гол по-малко от четири минути в кариерата си в Селтик, когато шампионите затвърдиха преднината си в Премиършип с победа с 1: 0 в Хамилтън.

Подписването на заема от Саутхемптън изпрати ниско центриране, което Джеймс Форест преобразува за седмия си гол в девет мача на Селтик, спечелвайки отбора си пета победа от пет мача. Реал Мадрид облекчен, за да се задържи за нервна победа след обрат на Леванте Прочетете повече

Доминиращ първи -половината изпълнение на Рейнджърс завърши с оттеглянето на бившия наемник Кент в 41-ата минута след изтегляне в половината на Ливингстън.

След това гостите прекъснаха задънената точка от дузпа две минути във втората част, със Стивън Лоулес стреля у дома, след като Линдън Дайкс бе спънат в полето от Скот Арфийлд.

Но Рейнджърс отвърна чрез свободен удар на Джеймс Таверние в 55-ата минута преди голове на Алфредо Морелос и заместника Брандън Баркър – или страна на изпращането на Дайкс – увита максимум p мехлеми.Брандън Баркър от Facebook Twitter Pinterest Рейнджърс празнува отбелязването на резултата, след като излезе от пейката срещу Ливингстън.Снимка: Робърт Пери / ПА

Головете от второто полувреме на Лиъм Милър и Мохамед Ел Макрини спечелиха на Килмарнок победа с 2: 0, което разпали мениджъра на Хиберниан Пол Хекингботъм.

Името на Анджело Алесио звънна в Ръгби Парк, тъй като неговата страна от Килмарнок направи четири мача непобедени, но единствените скандирания от гостуващите фенове бяха Хекингботъм да продължи, тъй като мизерното бягане на гостите продължи.

от страна на Единбург, тъй като Крейг Левейн се сблъска с допълнителни призиви за оставката си, тъй като Hearts падна на дъното на Premiership чрез поражение с 3-2 срещу Motherwell.

Лош защитен дисплей от Jambos даде възможност на Declan Галахър, Шервин Зеедорф и Джермейн Хилтън, за да намерят мрежата за „стоманените“.

Рио Мешино се обърна с удивителен камео от пейката, извади гол за Уче Икпеазу и намери мрежата с фино усилие себе си.Това обаче малко помогна за яростта на феновете на домакините.

Райън Хеджис имаше домакините отпред малко преди половин час с ниско шофиране, но хората на Томи Райт изравниха 15 минути по-късно благодарение на Майкъл О’Халоран стреля, че Джо Луис ще почувства, че е трябвало да спре.

Маркус Фрейзър вкара победител за спиране, докато Рос Каунти победи Сейнт Мирън с 2: 1 в Дингуол.

Рос Гафът на Лейдлоу изглежда струва на победата на Каунти, тъй като свободният удар на Тони Андреу се озова в задната част на мрежата в 72-ата минута.

Лейдлоу позволи на Андреу да извие през краката му, след като усилията на заместника отрязаха стена и отскочи пред вратаря на графството.

Домакините бяха открили резултата 10 минути по-рано, когато Рос Стюарт нанесе брилянтно воле.И капитанът Фрейзър възстанови преднината.