Bet365 SK

 

Sky nepochopilo žiadne pravidlá, zjavne, aj keď sa tak veľmi nezapadli do svojej tenkej modrej čiary, keďže plne stresujú svoju elasticitu. Zatiaľ zostávajú otázky nezodpovedané. Spoločnosť Sky prisľúbila, že uverejní podrobnosti o ďalšom TUE, a to so súhlasom jazdcov – to je v skutočnosti dôverné zdravotné informácie – krok, ktorý WADA rýchlo odsúdil. Systém sa zdá byť zlomený a je potrebné ho opraviť. V roku 2009 WADA odstránila potrebu TUE pre Salbutamol, Bet365 SK najbežnejší liek na liečbu astmy a počet aplikácií klesol. Salbutamol nie je jednorazové riešenie pre astmu, kde Wiggins mal pred rokom 2009 množstvo TUE pre Salbutamol, ale chudobný chlapík Chris Froome to neurobil, ale Wiggins použil iné ošetrenie predtým, ako jeho tri hlavné útoky na Grand Tours nemôže pomôcť, ale zvýšiť obočie.V neposlednom rade preto, lebo je to tá istá látka, pre ktorú Lance Armstrong získal pozitívny výsledok v turné v roku 1999. V roku 2011 L’Équipe uvoľnil UCI uniknutý “Index podozrenia” pre predchádzajúci rok Tour de France, ich pohľad na každého jazdca v danej udalosti. Zoznam sa široko zmiasol, že informácie boli prezentované z kontextu, ale to, čo nebolo Bet365 SK označené, bolo sprievodným stĺpcom Gerarda Guillaumeho, tímového lekára tímu Francaise des Jeux. Cyklistika, povedal, teraz prebieha nie na deux vitesses, ale tri – PEDs, pan y agua a kortizón.

Použitie a zneužívanie kortizónu na bicykli nie je nové. Kortizón bol prvýkrát izolovaný v tridsiatych rokoch minulého storočia, potom syntetizovaný v roku 1949 v klinike Mayo v USA ako výnimočne účinná liečba reumatoidnej artritídy.V roku 1950 Nobelovu cenu za fyziológiu alebo Bet365 SK medicínu odišla do spoločnosti Philip Hench, Edward Kendall a Tadeus Reichstein za “objavy týkajúce sa hormónov kôry nadobličiek, ich štruktúry a biologických účinkov”. Prirodzene sa vyskytujúci hormón ktoré uvoľňujú orgány nadobličiek na boj proti stresu, kortizónové a iné kortikosteroidy, ako je prednizón, potláčajú zápal a uvoľňujú energiu potrebnú pre reflex “boja alebo let” a sú široko používané na liečbu astmy a zranení. Kortizónové injekcie nie sú nezvyčajné v iných športoch – Andy Murray otvorene diskutoval s injekciou do ruky pred zápasom proti Rafovi Nadalovi a Steven Gerrard a John Terry obaja predpísali liečbu, aby ich dostali na ihrisko.

Ale cyklistika je iná.Cyklistika bola skúšobnou posteľou pre Bet365 SK nelicencované produkty a liečebné postupy, skorý adopter čokoľvek, čo by mohol dať jazdcovi okraj, pretože Maurice Garin a jeho spolubratia sa postavili mimo Reveil-Matina v roku 1903 pre prvú Tour de France. Do roku 1960, iba 10 rokov po tom, čo sa Hench a spol. Stretli s rukami v Osle, lekár Robert de Boncour varoval, že kortizón predstavil “hrozné nebezpečenstvo ohrozujúce život šampióna-morča sa zmenil na samovraždu.” V roku 1969 , Dr. Lucien Maigre spieval rovnakú melódiu a vyhlásil, že mnohí jazdci bežne používali kortizón na prípravu turné. Len dva roky po smrti na Mont Ventouxe, ktorý mal Amfetamín Tom Simpsonovi, pelotón už prešiel ďalšou veľkou vecou.Facebook Twitter Pinterest Eddy Merckx a Bernard Thévenet súťažiaci na Tour de France v roku 1975. Fotografia: AFP / Getty Images Keď Bernard Thévenet bol ponáhľaný do nemocnice v roku 1977, po víťazstve Tour de France po Bet365 SK druhý raz , trpel katastrofickým zlyhaním obličkových žliaz. O rok neskôr jazdca Peugeotu odhalil, že používal kortizón od roku 1975 – rok, keď celkom vyhorel Eddy Merckx na turné. Jeho tímový kolega, Jean-Pierre Danguillaume, neskôr povedal cyklistickému novinárovi Pierrovi Chanyovi: “Bernard sa ocitol sám v nemocnici a on bol vystrašený. To je to, čo ho prinútilo, aby hovoril. ”

V priebehu pretekov bude hladina hormónov prirodzene klesať. Bellocq obhajoval opätovné vyváženie týchto úrovní.Ak telo nedokázalo nahradiť to, čo bolo stratené rýchlo, myslel si, že je prípustné, aby sa táto úroveň dostala až do prirodzeného stavu. Hormonálna rebalančná terapia by doplnila rezervy, ktoré vyčerpali nároky profesionálneho športu.

Bolo to doping? Bellocq bol dôrazný: “Doping prináša tela to, čo nemá v Bet365 SK prirodzenom stave, alebo že má prirodzene, ale v dávkach, ktoré prechádzajú všetkým pochopením.” Použitie kortizónu, ktoré prinieslo Thévenet tak nízke, povedal, že je žiadny stav na to, aby sa dokonca dostal na bicykel, bolo len zdržanie únavy u jazdcov, ktorí už ohrozovali zdravie tým, že čelia požiadavkám Grand Tour.

Cortisone sedí na nepríjemnom priesečníku medzi zotavením a doping na víťazstvo, ktorý sa nachádza na grafe niekde medzi neetickými a nie celkom ilegálnymi.Ale otázka zostáva: mal by lekár podávať lieky zdravému jedincovi? A existuje pomer medzi pomáhajúcimi jazdcami, ktorí sa zotavia z požiadaviek cyklistických pretekov (aj v modernej dobe) a používajú drogy na Bet365 SK vytvorenie super-športovca, ktorý sa dokáže vyrovnať s ťažkosťami tohto športu?

Mal by kortizón byť považovaný za liečbu alebo licenciu na podvádzanie?Je to najtenšie z liniek, ako to uvádza Joe Harris a Steve Maxwell v stanovisku pre Outerline: “Pro cyklistika má tendenciu sústrediť sa na to, čo je najlepšie pre svoju ekonomiku, než to, čo je najlepšie pre postihnutého alebo chorého jedinca,” argumentovať. “A to zase má tendenciu tlačiť TUEs smerom k sancovaným dopingu.” Keď UCI prvýkrát uskutočnila spoločné úsilie o kontrolu nad zneužívaním EPO zavedením pravidla 50% hematokritu v roku 1997, čo si vyžiadalo jazdcov ktorého Bet365 SK hematokrit bol nad touto úrovňou, aby mohol mať osemdenný “odpočinok” alebo mal zdravé lekárske vysvetlenie toho, prečo to bolo vysoké. V novom usmernení o TUE bolo navrhnuté podobné obdobie odpočinku.MPCC (Mouvement Pour un Cyclisme Credible) predstavil osemdňovú “zdravotnú prestávku” na použitie intraartikulárnych kortikoidov ako súčasť svojej platformy antidopingových opatrení, keď sa vytvorili v roku 2007. Následne pridali kortizolové testy zbrojnica, ktorá vyžaduje od jazdcov z tímov MPCC vyhnúť sa hospodárskej súťaži, ak sú ich úrovne príliš nízke – Chris Horner padol v roku 2014 na kortizolový test a bol nútený odstúpiť z Vuelty a možnosť brániť svoju korunu. Ak je jazdec dosť chorý na to, aby potreboval núdzovú kortikoidnú terapiu, argumentuje, potom sú Bet365 SK príliš chorí na preteky. Ako kritici Skyu rýchlo poukážu, britský tím, ktorý bojoval za nulovú toleranciu a marginálne zisky nikdy nepožiadali o členstvo v MPCC.Ako povedal doktor MPCC Armand Mégret v nedávnom rozhovore, že Sky bol členom MPCC, Wiggins by nikdy nezačal Tour de France. Osemdňová doba odpočinku je pokusom odstrániť šedé oblasti spojené s TUE. Facebook Twitter Pinterest Bradley Wiggins stojí na pódiu s Chrisom Froomem a Vincenzom Nibalim po svojom víťazstve v roku 2012 Tour de France. Fotografia: Jerome Prevost / AP

Po Thévenetových odhaleniach v roku 1978, reťazec jazdcov tiež ukázal, že používali kortizón.Roger Pingeon, víťaz nešťastnej turné v roku 1967, povedal L’Équipe: “Berieme do úvahy výrobky, ktoré dokážu nadradené žľazy a my sa cítime skvele a môžeme posunúť veľkú Bet365 SK výbavu a zabúdame, že nadledviny už nefungujú správne a vedľajšie účinky sú hrozné. “Jacques Anquetil, muž, ktorý povedal, že” všetci trpia “a že má toľko injekcií,” môj zadok vyzerá ako sito “, vyhlásil, že skúsil dvakrát kortizón. Luis Ocaña, ktorého jeden pozitívny test bol v roku 1977 pre stimulačný pemolín, vyhlásil, že zneužívanie kortizónu je “veľmi závažné” a hovorí: “Bolo to desaťkrát lepšie, tisíckrát lepšie na užívanie amfetamínov. Bolo to nekonečne menej nebezpečné. ”

Napriek varovaniam kortizón odmietol odísť.V roku 1984 povedal Dr Freddy Safar v časopise Medicale “Mám 16-ročné deti, ktoré si pred lokálnym zásahom injekčne podajú kortizón, všetko, čo vyhrajú šalátovú misku.” Jeho využitie bolo údajne v rade športov – rast v alpskom lyžovaní v boji proti únave av atletike na urýchlenie hojenia.Po tom, čo Ben Johnson s červenými Bet365 SK očami zlikvidoval svetový rekord na olympijských hrách v Soule v roku 1988 a potom testoval pozitívne na anabolické steroidy, ukázalo sa, že používal aj kortizón na liečenie starého zranenia nôh.

Ale aj keď športovci boli pripravení hrať rýchlo a voľne s dlhodobým zdravím – známe vedľajšie účinky dlhodobého užívania kortizónu zahŕňajú osteoporózu, kataraktu, svalovú slabosť, zmeny nálady a psychózu, cukrovku, vysoký krvný tlak, vredy, nekrózu bedrového kĺbu a zriedenie kože – použitie kortizónu nebolo formálne zakázané pre súťaž až do roku 1987, kedy sa objavil na MOC zakázanom zozname pod “látky za určitých podmienok”. Pred WADA sa stala Bet365 SK zastrešujúcou organizáciou pre anti- doping v roku 1999 a zverejnil ich kód a zakázaný zoznam, cyklistika sa zaoberal kortizónom vlastným spôsobom.Francúzsky “loi Herzog” z roku 1966 – zákon, ktorý dokázal, že doktor Tour de France Pierre Dumas bol tak významný pri dosahovaní reťazca dopingu v blízkosti pretekov – zaradil perorálne kortikoidy ako “toxické” a zakázal ich použitie v súťaži. Vykonávanie zákona – prvý skutočný pokus o antidopingovú legislatívu vo Francúzsku – bolo v najlepšom prípade zanedbateľné. V roku 1968 UCI umiestnila na zoznam B “hormóny a hormonoidy”: používa sa iba s lekárskym osvedčením. Do roku 1970 bola kategória vynechaná – len detegovateľné výrobky by čelili zákazu. V roku 1978 UCI rozpoznal kortikosteroidy ako osobitnú kategóriu a obmedzil ich použitie na olympijskú súťaž.MOV nesúhlasí s odkazom na nemožnosť rozlíšiť medzi prirodzene produkovaným a Bet365 SK umelo zavedeným kortizonom v laboratórnom testovaní. Facebook Twitter Pinterest Lance Armstrong so žltým dresom v roku 1999. Fotografia: Joel Saget / EPA

Všetko, čo sa zmenilo v roku 1999. Na začiatku 86. Tour de France v Puy de Fou bola táto mimoriadna historická téma park na západe, Hein Verbruggen – ktorý bol vtedy vedúcim UCI – oznámil na tlačovej konferencii: “V tomto roku bude Národné laboratórium na detekciu dopingu poskytovať výsledky svojho výskumu týkajúceho sa detekcie prírodných a syntetických kortikoidy. “Testeri boli teraz schopní použiť metódu hmotnostnej spektrometrie na vzorku moču jazdca a lepšie analyzovať jeho chemický tvar.Armstrong bol nešťastný – vyriešený novým testom, vrátil Bet365 SK pozitívny výsledok na triamcinolón acetonid a potom vytvoril spontánne spätnú lekársku poznámku, aby vysvetlil jeho prítomnosť. Bola to krém na rany na sedlách, tvrdil, a UCI, ktorá stále chytla z aféry Festiny, s radosťou súhlasila. V skutočnosti Armstrong vrátil štyri pozitívy v pretekoch – ale vďaka neprístupným pravidlám týkajúcim sa používania kortizónu v tom čase sa vyhýbal ďalším sankciám. A tam je rub. Od roku 1999 je používanie glukokortikoidov perorálnymi, intravenóznymi, intramuskulárnymi alebo rektálnymi cestami zakázané UCI, IOC a podľa francúzskeho antidopingového zákona, zákazy zapísané do kódu WADA. Ale test nemôže rozlišovať medzi spôsobmi podávania, jednoducho vie, že látka je tam.Podľa dr. Conora McGraneho, kolegu fakulty športu a cvičenia v Royal College of Surgeons, je ťažké odlíšiť syntetické kortikoidy od prirodzených, “aj hladiny kortizónu sa v priebehu dňa Bet365 SK menia – sú najnižšie ráno – takže v závislosti od toho času, v ktorom sa budete testovať, dostanete inú úroveň. “To, McGrane verí, je jedným z dôvodov, prečo použitie kortizónu nebolo nikdy zakázané.

Regulácia spôsobu podávania kortikoidov , jednoduchá lekárska poznámka prešla do Terapeutickej výnimky použitia (TUE). V antidopingových predpisoch UCI na rok 2012 sú články 46.4 a 47 označené.Medzi nimi uvádzajú, že ak sa udelí TUE, nemala by existovať “žiadna rozumná terapeutická alternatíva” k navrhovanej terapii a že by nemala “prinášať zvýšenie výkonnosti” za “návrat do stavu normálneho zdravia”.

Dr McGrane poukazuje na to, že Britská asociácia pre alergiu a klinickú imunológiu tvrdí, že injekcie by sa mali používať iba ako posledná možnosť, a dokonca aj vedľajšie účinky môžu prevážiť akékoľvek výhody.NICE pokyny pre liečbu nádchy nezmieňujú intramuskulárna terapiu kortikoidmi vôbec, namiesto toho obhajuje používanie orálne alebo nazálne podávané kortikoidy

Dôkazy o zlepšenie výkonu je neoficiálny. – zbor odsúdených Bet365 SK dopers od Millar do Jorg Jaksche Michael Rasmussen mať všetky vznesené pochybnosti o použití takej silný liek – ale pre prehľadnosť, treba konštatovať, že triamcinolón, ktorý bol predpísaný Wiggins pred uplynutím troch hlavných súťaží, je droga, ktorá zvyšuje výkon a sedí na zozname zakázaných WADA. Okrem svojho terapeutického použitia spôsobuje rýchlu stratu hmotnosti bez straty energie, pocitu eufórie a účinnej mŕtvej bolesti. To je dôvod, prečo je jeho použitie iba terapeuticky prijateľné s TUE.Napriek tomu sa predpisy zdajú byť úmyselne nejasné, čo umožňuje značné úsilie a nevedecké hodnotové úsudky. Kto môže úprimne povedať, čo je “stav bežného zdravia” jedným jazdcom a “zlepšenie výkonnosti” druhého? Nemáme žiadny spôsob hodnotenia.

Viac znepokojujúce je to, či UCI dodržiavalo svoje vlastné pravidlá týkajúce sa schválenia TUEC – výboru pre tri osoby, ktorý je poverený podpisom žiadostí o TUE.Keď som kontaktoval UCI v dôsledku diskusie o schválení núdzového TUE pre Chrisa Froomeho na turné Romandie v roku 2014, mi hovoril hovorca UCI, že “bolo bežnou praxou, že pri priamych prípadoch, ako je astma, alergické reakcie, postinfekčný kašeľ, zápal sínusitídy, lekár UCI urobil rozhodnutie. “Tento doktor bol Mario Zorzoli. Následníci tmavších zadných uličiek tohto športu rozpoznávajú meno Zorzoliho od UCI povereného Správa CIRC, ktorá obsahovala citácie od Rasmussena, v ktorých tvrdil, že Zorzoli a Leinders sa dohodli, aby zabezpečili, že tím Rabobank bude vyhýbať sa všetkým otázkam súvisiacim s dopingom.Leinders bol zakázaný na život v roku 2015, ale po tom, čo UCI vyšetroval Zorzoliho a nenašiel žiadny dôkaz na podporu nárokov proti nemu, bol opätovne nahradený na svoju Bet365 SK pozíciu. Pokiaľ ide o nesúhlasné dátumy na WIGGINOVY únikové TUE, jeho životopisec William Fotheringham ponúka zaujímavé vysvetlenie, ktoré predstavuje obraz Teamu Sky veľmi v rozpore s metodickou, mikropodnikovou jednotkou známu z tímu PR.Vzbudzuje niekoľko zaujímavých otázok o Sir David Brailsford – je to starostlivý Blofeld medzinárodnej jazdy na bicykli, keď ho jeho kriminálnici namaľujú, alebo trochu naivný cyklista a tak zamilovaný do športu, že je slepý na svoje chyby, nevedel o Thévenetovom príbehu a dlhej , temná minulosť zneužívania kortizónu?

Dave Smith, bývalý olympijský tréner, ktorý vycvičil francúzsku hviezdu Pascal Lina na konci svojej kariéry, je jednoznačný v tom, že odsudzuje súčasný systém TUE a volá po kontroverzí Wiggins “je trápnym seriálom pre Sky.” Spochybňuje sa, či Brailsford, ktorý v osemdesiatych rokoch vybojoval francúzsky amatérsky tím a prežil Armstrongovu éru, “je vhodný na pozíciu, v ktorej sa ocitne, ak mu chýba takýto pohľad. “Bradley Wiggins pracoval v rámci dopingových pravidiel – ale pravidlá môžu byť zlé Richard Williams Prečítajte si viac

Odpoveď môže byť nesúhlasná, s informáciami, že UKAD vyšetruje Team Sky pre prijímanie lekárskych výrobkov na Critérium du Dauphiné 2011 – ten istý závod, kde dr. Richard Freeman zobral telefón a dostal mimoriadna TUE pre Rigoberto Uran Dr. Zorzoli.Existuje pocit paniky a zmätok okolo Death Star, s obyčajne hladkou PR operáciou v kríze po tom, čo boli chytení v Bet365 SK niektorých základných mistruths, najmä ich Brailsford mylne navrhol, že Simon Cope cestoval do La Toussuire stretnúť sa s Emma Pooley, ktorý mal boli stovky kilometrov pretekárske v Španielsku. Povedala, že jeho tvrdenie je “hlúpe a neopatrné”, aj keď sa človek zamýšľa nad tým, ako by jej reputacia mohla utrpieť, ak by nemala lietadlo alibi. Medzitým prezident UCI Brian Cookson, muž, ktorý dohliadal na vývoj Tím Sky ako vedúci britskej cyklistiky oslobodil tím od akéhokoľvek zlého zaobchádzania.UCI sľúbilo úplné preskúmanie procesu TUE, ale zatiaľ čo etická šedá oblasť zostáva a Vennov diagram chýry a liečby zostáva nevyriešený, proces TUE bude aj naďalej vidieť v rovnakom svetle Bet365 SK ako stará 50% hladina hematokritu – ako licenciu podvádzať tí, ktorí radi prekročia linku.