12-мата победа на Уигън в Уорингтън бе помрачена от червената карта на Бен Цветя

Уигън преодоля уволнението на Бен Лауър за безразсъдно предизвикателство, за да спечели драматична победа над Уорнингтън от 35-28 и да гарантира, че битката за щита на Лигата ще падне до последния уикенд на Супер лигата. Вълците изглежда са приключили трофея, който е готов за представяне на стадион “Халъуъл Джоунс”, когато Flower бе освободен – за първи път след освобождаването му в началните етапи на Големия финал за 2014 г. – след края на борбата Half-back Warrington на Дек Патън за 56 минути. Уоррингтън държеше преднина 28-14, но дванадесетте воини се бореха с три опита за 14 минути през крилата Джош Чаркли и Люис Тиърни, за да обвържат резултатите.След това Мати Смит изпъкна пред себе си с пет минути, за да отиде и когато домакинът избухна за победа, центърът Антъни Генгел установи пулсираща афера с опит за прихващане.Уоргантен все още е начело с точка и ще завърши на върха, ако победи втория победител в Хюл следващия петък, докато Уигън изглежда са спечелили домашен полуфинал с второ поредно последователно сваляне след хероиката си срещу Хъл преди седмица. >

Битката се удря два пъти в редовния сезон от домакините си, Уигън направи перфектното начало с Tierney като прекъсва прохода на Джордж Уилямс, за да премине за първи опит след 90 секунди. с наказание, компенсирайки неуспешна реализация, а след като Уулвърхямптън се приближи през Джо Уестърман и Рис Евънс, той добави втори по средата на първата половина, за да отбележи резултата до 8-0. също пробвал проститутката Сам Пауъл, забранил и, за да разтрива сол в раната си, той бил принуден да напусне сътресение, оставяйки заместника Джейк Шоркрос да поеме ролята на сляпо половин през следващите 74 минути. >

Домашната страна постепенно се разрасна в играта и издърпа опитай обратно на 24 минути, когато се появи Астън Симс беше първият, който стигна до високия удар на Кърт Гидли и замахна с топката обратно към Патън, за да изстреля дълъг проход за крилото на Мати Ръсел, за да се докосне до ъгъла. Warrington изглеждаше сурово лекуван, когато На Stefan Ratchford беше показан жълт картон за това, което реферът Робърт Хикс реши да бъде циничен закъснял за Tierney, но те реагираха по начин, който щеше да се радва на техния треньор Тони Смит.

Кинг направил тичане за опита на Гидли в 32 минути, а по-големият брат Джордж Хълг нападна Хилтън с неправилно нападнат Уигън от третия тъчдаун след три минути. Две превращения от Патън го направиха с 16-8, но Воините удариха полувремето, когато Сам Томкинс, водещ Уигън отлично в отсъствието на Шон О’Лоулин, се измъкна от фалшива половина само за шестия си опит в Суперлигата тази година. Третият гол на Смит намали дефицита само на две точки, но Уигън плати голяма цена Е, за да отнемат шест наказателни поредни попадения, и Warrington, възстановен до пълното си допълнение, бързо нападна атаката в началото на второто полувреме. Отне им само пет минути, за да увеличат поведението си. влиятелен Гидли, който постави Westerman през дупката в отбраната на воините, и четири минути повтори подвига, за да вкара втория рейнджър на Бен Кери. Патън добави и двете конверсии, за да го направи 28-14 и въпреки че Тирин втори опит да не се допусне за преминаване напред, нямаше начин да се върне на Уигън, когато те бяха окончателно съкратени до 12 мъже с уволнението на “Цвете”. Точно както противниците им изиграха най-добрите си футболи, докато се понижиха до 12 мъже , Уигън отговори великолепно с две опита в пет минути от бившия Англия крилча Charnley. Когато Дъмбъл Томкинс мина Тюрни за втория си опит, присъдена от видео съдия Бен Талер след поредица от бавно движение повторения , резултатите бяха равни, но Уигън имаше цялата инерция в края етапи и тя се изплати със запомняща се победа.