Валенсия с 6: 0, дава на Гари Невил много щастлив рожден ден

На 41-ия рожден ден на Гари Невил Валенсия определи рекорд на Лига Европа, като отбеляза пет гола в първата половина на своята равенство срещу един нещастен Рапид Виена. Въпреки втория крак, който предстои да дойде следващата седмица, Санти Мина, 20-годишен, гарантираха, че са достигнали последните 16, като отбелязаха два пъти и останалите три гола преди полувремето. Родриго вкара в предпоследната минута, за да направи крайния резултат 6-0, което се равнява на рекорда на състезанието, определен от Steaua Bucharest преди 18 месеца. Той дойде пет дни след като Невил видя своя отбор да спечели за първи път под него в Ла Лига, когато те побеждават Еспаньол. Гари Невил от Валенсия отказва да подаде оставка след разбиването от Барселона Прочети повече

И на стадиона си срещу Rapid , Мина стартира пътуването след четири минути и Дани Пареджо удвои резултата шест минути по-късно.Мина вкара втори в 25-ата минута и Álvaro Negredo направи 4: 0 четири минути по-късно. Андре Гомес отбеляза петата 10 минути преди полувремето. Мина, която беше 20 през декември, вкара четири гола в една лига за предишния си клуб, Celta Vigo, през април миналата година, но само отбеляза два гола през този сезон. Той се присъедини към Валенсия на шестгодишна сделка за 10 милиона евро миналото лято. “Невил каза:” Очевидно резултатът го прави най-добрата ми нощ във Валенсия. Но аз никога не съм празнувал победите наполовина през сезона и това няма да е за първи път. “Невил не вкуси победа в някой от първите си 12 мача в Примера Дивизион и е изправен пред призиви за разпадането му от феновете и медиите.Той се надява, че ъгълът вече се е променил по отношение на резултатите – въпреки че настоява, че отборът играе добре от известно време.

“Надявам се да започна положителен ход, но е опасно да започнете да мислите за повратните точки. Никога не съм мислил, че имам нужда от резултат, за да видя повратна точка – понякога не можем да обясним как не сме спечелили. Отборът е по-силен, по-уверен. Аз съм много щастлив за тази вечер, но сега се съсредоточавам върху Гранада. “Другите испански страни имаха добри нощи, със Севиля, титулярите, победиха Molde 3-0 и Виляреал спечелиха 1-0 вкъщи в Наполи. Атлетик Билбао бяха 1-0 победители в Марсилия с грандиозния 35-ярков волейбол на Aritz Aduriz, 26-ия си гол на сезона, разделяйки страните.В Германия Борусия Дортмунд победи Порто с 2: 0, в битката при бившите победители в европейската купа, с голове от Лукаш Писцчек и Марко Реус.Финалът на “Лига Европа” ще се проведе в Базел през май, но надеждите на швейцарския клуб да бъдат там на собствената си партия бяха помрачени, когато загубиха 3-2 във Франция срещу Сен-Етиен, като заместникът Жан-Кристоф Баебек отбеляза победителя. Байер Леверкузен победи 10-членен Спортинг Лисабон с 1: 0, а Карим Белараби поема всички важни голове след 26 минути. Спортинг ще бъде без защитник Рубен Семедо в следващата седмица в Германия след като защитникът беше отстранен за второ резервно нарушение в 74-ата минута.

Спортингът на Португалия Брага имаше по-добра нощ с 2: 1 срещу Сион в Швейцария, Никола Стоилкович и Рафа Силва посетителите с Moussa Konaté отговарят. Anderlecht победи Олимпиакос с 1: 0 вкъщи с спорните 67-минутни усилия на Кара Мбоджи позволиха след продължителна дискусия между съдията и лидера, като гърците се оплакаха от фал техен вратар Роберто.

Лукас Юлис Втори двубой даде на Спарта Прага предимство с 1: 0 над Краснодар. Галатасарай и Лацио излязоха с равенство от 1: 1 – ранният финал на Сабри Сариоглу отменен от Сергей Милинкович-Савич, а Шахтьор Донецк и Шалке изиграха безболни равенства в Украйна.